لایه برداری پوست

لایه برداری پوست

همگی می دانیم که لایه برداری پوست با استفاده از شوینده های اسیدی و تونر ها و اسکراب ها و برخی کرم های لایه بردار برای پوستمان بسیار مفید است. لایه برداری اگر به صورت صحیحی انجام شود به پوست کمک می کند تا از شر سلول های مرده خلاص شود و پوست سالمی که در زیر قرار دارد خود را نشان دهد. ولی بهترین زمان لایه برداری پوست چه فصلی است تا کم ترین آسیب به پوست برسد؟

لایه برداری در خانه در صورتی که به صورت تهاجمی انجام گیرد می تواند آسیب هایی جدی به پوست برساند. بنابراین حتماً برای استفاده از کرم های لایه بردار و یا دیگر روش های لایه برداری به متخصص پوست و مو مراجعه شود. برای مثال افرادی که جوش دارند نمی توانند از بسیاری از روش های لایه برداری استفاده کنند.

علت نیاز به لایه برداری پوست

لایه بیرونی و یا سطحی پوست به مرور زمان برداشته می شود. سلول های مرده پوست به مرور از بین می روند. ولی این فرایند طبیعی لایه برداری به دلایل مختلفی مانند تغییرات هورمونی، نور خورشید، کمبود ویتامین ها و بالا رفتن سن و سال دچار اختلال می شود. بنابراین اکثر افراد نیاز به لایه برداری مکانیکی یا شیمیایی دارند تا پوست سالم و شفاف ظاهر شود.

طریقه لایه برداری پوست

لایه برداری پوست با اسکراب می تواند صورت گیرد. ولی هنگام استفاده از اسکراب به هیچ عنوان به پوست فشار زیادی وارد نکنید زیرا می تواند زخم های سطحی ایجاد کند. بسیاری از متخصصان پوست بر این باورند که لایه برداری شیمیایی در اغلب موارد تاثیر بیشتری دارد.

لایه بردارهای شیمیایی از اسیدهای میوه و اسیدهایی مانند گلیوکولیک اسید یا لاکتیک اسید یا سالیسیلیک اسید یا برخی از موارد تخصصی دیگر استفاده می کند. از لایه برداری مکانیکی می توان به میکرودرم اشاره کرد. اگر فرد به لایه برداری های شیمیایی واکنش نشان دهد و حساسیت یا آلرژی داشته باشد، می توان از لایه برداری مکانیکی استفاده نمود.

اگر لایه برداری توسط متخصص پوست خوب در تهران صورت گیرد، به صورت میکروسکوپی کنترل می شود و کمترین آسیب به پوست وارد می شود. در لایه برداری شیمیایی بافت متصل به سلول های مرده شکسته می شوند و سلول های مرده از سطح پوست برداشته می شوند.

لایه برداری پوست در زمستان

وقتی که لایه برداری صورت می گیرد پوست به مراتب بهتر رطوبت رسانی می شود. همان طور که می دانید در زمستان به دلیل کمبود رطوبت هوا، پوست خشک می شود و سلول های مرده پوست خشک تر می گردند. در زمستان به دلیل کم شدن نور خورشید آسیب به پوست کمتر می شود.

دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست با استفاده از تکنولوژی روز دنیا به تشخیص و درمان بسیاری از بیماری های پوستی می پردازند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 02188192808 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر بنفشه تمیزی فر مراجعه کنید.

بهترین زمان لایه برداری پوست

به دلیل حساس تر بودن پوست تیره توصیه می شود تا لایه برداری شیمیایی در افراد با پوست تیره در زمستان انجام گیرد. ولی روش های دیگر لایه برداری مکانیکی مانند میکرودرم ابریژن در تمام فصول و تمام رنگ های پوست قابل انجام است.

در صورتی که لایه برداری پوست در فصول تابستان و بهار صورت گیرد حتماً باید در طول روز از ضد آفتاب استفاده شود. حتماً هر دو ساعت یک بار باید ضد آفتاب تمدید گردد.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *